Döviz Kuru
workıng hours

open     : 08:00

closed : 18:00
CONTACT US

HAKKIMIZDA

Biz Kimiz ? Vizyonumuz? Misyonumuz?

Biz Kimiz ?

Şirket Odaklılık
Türkiye’nin önde gelen ilk üç bağımsız kozmetik, deterjan, krem, jel üretim, dolum ve paketleme servislerini tek fabrika çatısı altında bir arada sunabilen en esnek fason üretim tesislerinden biriyiz.

Şirket Üretim Kalite Standartları
Üretim ve hizmetlerimizin kalitesi ISO9001: 2015 standartlarına göre sertifikalandırılmış, TÜRKAK ve UKAS akredeteli GMP standartlarına uygun gerçekleşmekte olup, ISO14001: 2004 ve ISO18001: 2007 sertifikasyonlarına uyumluluk için çalışmalarımız devam etmektedir.

Şirket Büyümesi
Elvisa, birçok global markanın fason çözüm ortağı olarak hizmet verdiğinden her gün müşterilerimizin yeni ürün araştırma ve talepleri doğrultusunda iş modelimiz sürekli büyümeyi destekler. İş modelimizin doğası gereği yeni projeler geldikçe Past sürekli tesisine talepleri karşılamak adına yatırım yapar, bu durum vesilesi ile mevcut müşterilerde hergün eklenen kapastie ve yatırımlarla daha rekabetçi olma olanağı yakalar . Elvisa hedefleri doğrultusunda yıllık büyüme hedefi +20%’dir.

Ornare Quam Justo Tellusv

Maecenas faucibus mollis interdum. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Aenean lacinia. 

Pellentesque Magna Venenatis

Maecenas faucibus mollis interdum. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Aenean lacinia. 

Magna Nibh Commodo

Maecenas faucibus mollis interdum. Donec id elit non mi porta gravida at eget metus. Aenean lacinia. 

Neden Elvisa ?

Maliyet Avantajı Faktörü
• Bugünün Dünyasında; her geçen gün Pazar daha rekabetçi hale gelmekte ve tedarikçiler rekabetçi kalabilmek için alternatif üretim yöntemleri aramaya ya da belirli bir ürünün kalite standardını bozmadan daha uygun maliyete ürünü üretebilmek için strateji arayışına girerler; ancak bunu nasıl başarırlar?
• Çözüm aslında çok basittir. İşçilik maliyetlerini düşürmek ya da hammaddeleri diğer üreticilerden daha ucuza satın almak ya da gerçekten fark yaratabilmek adına bu iki unsuru birlikte yönetebiliyor olmak rekabetçi kalabilmenin birinci şartıdır!
• Çoğu fabrikanın ürünleri hacimsel olarak limitli veya mevsimsel olduğundan %100 üretim kapasitesi seviyelerine sürekli bir dengede ulaşamaz ve bu da genel gider maliyet dengelerini bozar. Elvisa, farklı hacimlerde birçok müşterinin siparişlerini bir araya getirerek, fabrika üretim kapasitesini yıl içerisine dağıtırak verimlilik sağlar ve işçilik, genel gider dağılımını sürekli dengede tutar. Doğrudan yıl boyunca her zaman üretim maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Maliyet avantajını direkt olarak fiyatlandırmada rekabet avantajı arayan müşterilerine aktarır ve her zaman rekabetçi kalmayı amaç bilir.
• Aynı zamanda, birçok orta ve büyük ölçekli firmaların hammadde ve ambalaj girdi malzemelerinin gruplanarak satın alınmasının yapılması ile tonaj ve sürüm yakalanması, sistemsel olarak daima tek hareket eden firmaya göre fiyat avantajı getirir. Yüksek adetlerden ve sürümlü iş prensibinden ötürü yolu çıkarak, tedarikçiler de biden çok firma ile iş yükü taşımaktansa bizlerle direkt tek noktadan çalışmayı tercih eder, 3. parti hammadde ve ambalaj tedarikçilerinden geçilmeden çok daha avantajlı bir satın alma gücü getirir. Bu bahse konu maliyet avantajımız müşterimize yansıttığımızda daha uyguna zaman, efor ve yatırım tasarufu sağlanarak müşterilerimiz sadece pazarlamaya ve ürün geliştirmeye konsantre olacak zaman kazandırılır.
Esneklik Faktörü
• Ürünün niteliğine bağlı olarak veya sezonsal sepeblerden ötürü satış miktarları zaman zaman değişebilir. Pek çok üretici de ürün maliyetlerinde zarar etmemek adına müşterilerine minimum sipariş miktarı kotası koymakta, küçük adetli üretimleri yapamamaktadır. Elvisa yapabilir! Elvisa genel kimyasalları sürekli stokta bulundurduğundan ayrıca müşterileri büyük ambalaj alarak stoğa girme riskinden kurtarır. İhtiyacı kullandırarak esneklik sağlar.
• Elvisa’la çalışan şirketler ihtiyaca göre gerek 1 ad. gerek 1.000.000 ad. sipariş etme esnekliğini yakalarlar.
• Bu yöntem akılda tutulduğunda, müşteri yalnızca siparişinin gerçek birim adet fiyatını öder, sipariş vermediği zamanın genel sabit giderlerine ortak olmaz.
Termin Süresi Faktörü
• Bazen fırsatlar bir promosyon veya acil bir anlaşma nedeniyle zaman kısıtlamaları ile beraberinde gelir, mallar istenilen tarihlerde raflarda olmak zorundadır. Fason üretici ile çalışılması makine kapasitesi ve işçi sayısına göre daima daha iyi zamanlama ve planlama kontrolü sağlar. Gerektiğinde Elvisa vaad edilen son teslim tarihlerine yetiştirmek adına tüm makine kapasitesi ve işçilerini tek bir işe yoğunlaştırır ve termini yakalar, sipariş boyutuna bağlı olarak siparişleri 5 iş günü kadar kısa sürelerde teslim eder.
Kalite Faktörü
• Şirketlerin çoğu kalite sıkıntıları yaşayacağı düşüncesi ile fason üreticilere güvenmez ve üretimlerini kendileri yapmak ister. Elvisa bu konuda tamamen rakiplerinden farklıdır. Elvisa’ın bağımsız yönetilen kalite birimi müşterinin vereceği ürün dosyası specktlerinden farklı oluşabilecek her bir konuyu eş zamanlı müşterinin kalite birimine iletir. Elvisa sektördeki diğer firmaların politikasından yine farklı olarak herhangi bir ön bilgilendirmede bulunmadan müşterilerin kendi üretimlerine katılmasını ve denetlemesini destekler. İş hacmine bağlı olarak müşteri kalite birimine proje sürekliliği ve hacmine bağlı fabrika içerisinde çalışma alanı tahsis eder.
Destek Faktörü
• Elvisa, her zaman tüm müşterilerimize üretim konularında oluşabilecek sorularıyla alakalı zaman ayırarak destek olur. Biz müşterilerimizi iş ortağı olarak benimsediğimizden; bir müşterimizin sorunu ki bu ister ürün geliştirme ile alakalı olsun, ister basit bir tasarım önerisi olsun, bizim sorunumuzdur. Elvisa, bazen bilginin belirli anlarda kritik önem taşıdığının farkındadır. Elvisa, bu mantığa dayanarak her müşteriye soru cevaplayan, fiyat tekliflerini 24/7 verecek bir müşteri temsilcisi atar. Elvisa, müşterileri adına satınalma yapar, üretir ve nakliye işlemlerini yönetir; böylece müşterilerimizin pazarlamaya veya satışlarını arttırmaya odaklanmalarına fırsat tanır.
• Farkımız ‘entegre üretim’ iş modelinde saklıdır. Elvisa, üretimdeki tüm aşamaları olabildiğince maliyet önlemlerini almak, termin sıkıntısı yaşamamak ve kalite standartlarını korumak adına kendi bünyesinde çözmeye odaklıdır. Tüm yeni makine yatırımları, mevcut ihtiyaca entegre düşünülerek satın alınır. Örneğin, Elvisa birçok kozmetik fason üreticinin üçüncü parti şirketlerden tedarik etmek durumunda olduğu PET şişelerini kendi fabrikasında entegre üretir. Genel olarak, bu tip ambalaj malzemeleri termini bazen aylar alır, daha yüksek maliyetlerle sonuçlanır ve sıklıkla kalite sorunları açığa çıkar. Bu sıkıntıları yaşamamak adına ve en önemlisi nakliye ücretlerinden feragat edebilmenin bir avantajı da entegre fason tesiste müşterinin ambalaj malzemesi, karışım, dolum ve promosyon ihtiyaçlarına tek noktada cevap verebilmekte yatar. Fabrikamızın değişik bölümlerinde üretilen yarı mamül girdi malzemeleri katlar ve departmanlar arasında transfer edilerek, birçok fabrikanın işi tek lokasyonda yürür, yarı mamül girdilerini müşterilerine dışarıdan temin eden üreticilere göre daha uyguna temin etme olanağı ve esnekliği sunar.
• Entegrasyon kolaylığına bir diğer örnek 3 al 2 öde promosyon sıvı el sabunu seti gösterilebilir. PET şişe üretimi, sıvı sabun karışımı ve dolumu, shrink ambalajlaması ve lojistiği tek fabrikadan çıkar, farklı üretim tesislerine malzemelerin sevki, takibi ve geri sevki ile ayrı ayrı müşterilerimiz uğraşmaz.
• Eğer Elvisa müşterisinin projesi değişik bir ekipman veya yatırım gerektiriyorsa, Elvisa yönetimi direkt sizin adınıza yatırım kararı alarak müşteri tarafındaki yatırımı ortadan kaldırır ve bu hizmeti diğer müşterilerine de açarak amortismanını dengeler. Elvisa her zaman yeni teklif ve yatırımlara açıktır.

0+
Customers
0
Projects
0
Working Hours
0
SKUs